Wypożyczalnia / Wynajem osuszaczy powietrza / Nagrzewnic

Czas ucieka a ty masz problem z wilgocią? Ściany wciąż mokre, borykasz się z szkodą po zalaniu – Mamy dla ciebie rozwiązanie.

Osuszacze kondensacyjne o wydajności od 20 do 150 l | Wentylatory | Nagrzewnice | Ozonatory.

Świetnie się nadają do takich prac jak:

– Regulacji wilgotności w halach lub magazynach.
– Osuszania świeżych tynków lub posadzki które wolno schną.
– Usuwania wilgoci w zamieszkałych mieszkaniu czy domach.
– Usuwania szkód po różnego rodzaju zalaniach

Znamy te problemy i pomagamy w ich usuwaniu !

Co nas wyróżnia:
– Możliwość negocjacji ceny!
– Brak kaucji za wynajem.
– Dostawa pod wskazany adres.
-Rozliczenia bezgotówkowe na podstawie faktury.
– Wykonujemy dokumentacje do firm ubezpieczeniowych w celu rozliczenia szkody.

Zadzwoń i Sprawdź jakie urządzenia posiadamy i jak możemy ci pomóc.

Łukasz  tel. 509-660-016
Monika tel. 509-660-215

Read more

Witaj, świecie!

Witamy w WordPressie. To jest twój pierwszy post. Edytuj go lub usuń, a następnie zacznij pisać!

Read more

OZONOWANIE DOMÓW I MIESZKAŃ.

OZONOWANIE ŁÓDŹ

Ozonowanie to ekologiczna, skuteczna i bezpieczna dla zdrowia, metoda usuwania nieprzyjemnych zapachów bez użycia chemii. Proces Ozonowania trwale usuwa alergeny i bakterie, nadając mieszkaniu świeżość i zapach nowości. W naszej firmie prowadzimy skuteczne ozonowanie na terenie woj. Łódzkiego , dzięki nowoczesnej usłudze mogą Państwo cieszyć się z higieniczną czystością domu, mieszkania i innych pomieszczeń.

Usługi Ozonowania przeprowadzamy w miastach: Łódź, Aleksandrów Łódzki, Koluszki, Brzeziny, Ozorków, Ksawerów, Pabianice, Grotniki, Sokolniki, Łowicz, Piątek, Konstantynów Łódzki i okolice.

DZIAŁANIE OZONU

Wyróżniamy  dwie główne techniki powstawania ozonu: ultrafioletową oraz wyładowań koronowych, imitującą powstawanie błyskawicy w czasie burzy. Ozon, natychmiast po wytworzeniu w urządzeniu i rozproszeniu w pomieszczeniu, rozkłada się do czystego tlenu. Proces ten  w zetknięciu z mikro i makro organizmami takimi jak np.: wirusy, alergeny, bakterie, grzyby, roztocza, czy nieprzyjemne zapachy, wchodzi z nimi w reakcję chemiczną powodując ich utlenienie, które z kolei powoduje ich trwałe usunięcie. Pozostałe cząsteczki ozonu, po  zakończeniu procesu ozonowania, powracają do postaci czystego tlenu.

Głównym atutem ozonu jest jego krystaliczna czystość, ponieważ doprowadza on do utlenienia materiału praktycznie bez powstawania produktów ubocznych.

DLACZEGO OZONUJEMY.

– Dla neutralizacji zapachów powstałych po zalaniach i powodziach.

– Z bardzo dużą skutecznością usuwa zapach spalenizny powstały po pożarze.

– Skutecznie zwalcza grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe.

– Oczyszcza ściany z pleśni.

– Usuwa przykry odór stęchlizny.

– Zmniejsza ryzyko zwiększenia zachorować na niektóre choroby.

– Ozon niszczy bakterie i wirusy obecne w meblach tapicerowanych, dywanach i zasłonach, a także insekty znajdujące się w meblach drewnianych

– Pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dymu tytoniowego, zapachów wynikających z obecności zwierząt, zapachów z toalety lub powstałych podczas przygotowywania posiłków

– Ozon całkowicie likwiduje pozostały po remoncie domu zapach farby lub lakieru, a także świetnie sobie radzi z pozbyciem się zapachu stęchlizny takich pomieszczeń jak strych czy piwnica.

– Ozonowanie wykonywane przynajmniej raz na 3 miesiące jest w stanie zlikwidować aż 90% alergenów domowych.

Read more

Osuszanie Budynku i Mieszkania

Osuszanie budynków

Osuszanie budynków przeprowadzamy za pomocą  pomp podciśnieniowych i nadciśnieniowych, osuszaczy budowlanych, wentylatorów i nagrzewnic umieszczanych w zalanych pomieszczeniach. Osuszają one powietrze do wilgotności zadanej. Wartość zadana to około 30 – 40 digitsów.  Urządzenia powodują intensywne odparowywanie wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania tzw. równowagi wilgotności – stosownie do materiału. Pompy podciśnieniowe służą do osuszania warstwy podposadzkowej  czyli tzw, warstwy izolacji. W naszej ofercie posiadamy osuszacze kondensacyjne, adsorpcyjne, wentylatory i nagrzewnice. Pamiętajmy aby Osuszanie budynku  przebiegało bez pośpiechu  a ilość urządzeń do osuszania budynku powinna być odpowiednio dobrana do powierzchni osuszanej.

W celu przedstawienia kompleksowej oferty zapraszamy do kontaktu.

 

Read more

Osuszanie Mieszkania Łódź i okolice.

Skorzystaj z doświadczenia naszej firmy w osuszaniu budynków oraz osuszaniu mieszkań po awariach, prowadzimy wynajem osuszaczy powietrza. Oferujemy usługi w zakresie osuszania budynków z wilgoci technologicznej oraz osuszanie mieszkań po zalaniu. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne osuszacze budowlane. Oferujemy wynajem nagrzewnic oraz wynajem wentylatorów powietrza, urządzenia pozwalają osiągnąć pożądany efekt w szybkim tempie bez opóźnień i przestojów w pracach budowlanych.

Oferujemy wynajem osuszaczy do osuszania mieszkań, domów, pomieszczeń, magazynów, hal. Nasze zestawy do osuszania budynku niezależnie od wielkości i przeznaczenia poradzą sobie z wysokim poziomem wilgotności.

Dlaczego warto osuszać budynek ?

– skracanie czasu podczas prac budowlanych

– pełna regulacja wilgotności powietrza do procesów technologicznych w halach i magazynach

– optymalne zestawy osuszające pozwalają w szybki sposób osuszyć mieszkanie po zalaniu

– osuszanie tynków i podłogi w czasie budowy domu

Read more

Osuszanie dokumentów

Nie ukrywamy, że zakres naszych usług związany jest z zapobieganiem szkodliwych działań wilgoci. Konsekwencje zaniedbań, uszkodzeń instalacji wodno-kanalizacyjnych, niepoprawnej konstrukcji budynków mieszkalnych, czy niedbale wykonanej konserwacji urządzeń domowych mogą prędzej czy później spowodować… zalanie.

I pal licho, gdy dotyczy to np. posadzki, czy ścian na którą mamy niezawodne sposoby. Gorzej, gdy np. prowadzimy przedsiębiorstwo i gromadzimy ważną papierową dokumentację. Wtedy o istny dramat nietrudno. Jak już się pewnie domyślacie – nie piszemy o tym bez powodu. Osuszanie na zawołanie działa również w przypadku papieru.

  • Osuszamy dokumenty w taki sposób, że pracujesz z nimi jak sprzed awarii 🙂
  • Nie dotkną Cię kary związane z brakiem niezbędnej dokumentacji
  • Dbamy o odpowiednie zabezpieczenie Twojej dokumentacji

 

Read more

Osuszanie Podposadzkowe

Osuszanie Podposadzkowe Warstw Izolacji

W dobie rozwoju technologii  nasza firma proponuje  osuszanie podposadzkowe  (osuszaniem warstw izolacyjnych). W czasie awarii, zalania woda bardzo często dostaje się pod wylewkę i warstwa izolacyjna (styropian, płyty, keramzyt, wełna mineralna) traci swoje właściwości fizyczne głównie izolacyjne.  Dzięki najnowszym urządzeniom m.in. Trotec możemy z łatwością usunąć wodę z pod posadzki oraz osuszyć warstwy izolacyjne posadzki.  Zasada maszyny polega na podciśnieniowym, nadciśnieniowym systemie ssącym.  Poprzez dylatację lub otwory techniczne powietrze jest wtłaczane bądź wyciągane z warstwy izolacji, a jego obrót powoduje schnięcie zalanych powierzchni.

Oczywiście po różnego Rozwijają się w niej grzyby oraz pleśń, które niosą za sobą poważne niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia. W dalszej kolejności wilgoć „podciągnie” w górę ściany co będzie powodować pogłębienie szkody i dodatkowe koszty.

 

Przygotujemy kompletną dokumentację dla firm ubezpieczeniowych, dzięki czemu będą Państwo mogli uzyskać należyte pieniądze.

Read more

Osuszacz Wynajem Łódź i okolice

Wynajem Osuszaczy w mieście Łodzi.

Proponujemy Wynajem, wypożyczenie profesjonalnych urządzeń takie jak: osuszacz budowlany,osuszacz  przemysłowy, pochłaniacz wilgoci wilgoci czy nagrzewnice olejowe gazowe i elektryczne.

Usuwanie zbędnej wilgoci z pomieszczeń jaka znalazła się w nich w wyniku prac budowlanych jak i po wszelkiego rodzaju zalaniach.
Nasze urządzenia są wydajne i energooszczędne, dzięki czemu niwelują  czas i problem wilgoci przy małym nakładzie finansowym.

Skrócony czasu pracy ekip wykończeniowych domu.

Osuszenie lokalu, budynku.

Suchy budynek to oszczędności energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania budynku co oznacza więcej pieniędzy w kieszeni, a także likwidacja warunków do rozwoju pleśni i grzybów oraz lepszy komfort dla mieszkańców.

Osuszenie wylewek pozwala na doprowadzenie do odpowiedniej wilgotności posadzki przed ułożeniem parkietu, podłogi drewnianej.
Przy osuszaniu posadzek stosujemy wentylatory promieniowe wspomagające osuszanie wylewek.
Świat Instalacji oferuje:
– dobór odpowiednich urządzeń
– darmowy transport urządzeń na terenie miasta Łodzi  przy wynajmie powyżej 7 dni. Osuszacze powietrza  dowozimy i instalujemy, przeprowadzamy instruktaż obsługi
– bezinwazyjny pomiar miernikiem wilgotności

Nasze urządzenia są dostępne
7-dni w tygodniu!

Read more

DLACZEGO WARTO OSUSZAĆ BUDYNEK

DLACZEGO WARTO OSUSZAĆ BUDYNEK.

Mało kiedy  zdajemy sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na funkcjonowanie budynku może mieć znajdująca się w nim wilgoć.  Mało osób interesuje się faktem jakim jest wpływ wilgoci na nasze zdrowie i jakie są konsekwencje mieszkania w takim budynku.

W kilku zdaniach  przedstawimy jak zadbać o suche ściany, jak pozbyć się wilgoci i jakie skutki niesie za sobą wilgoć w pomieszczeniach.

Odpadający tynk – dlaczego?

Pierwszym pojawiającym się efektem zawilgocenia budynku, a zarazem prostym do zaobserwowania  oczywiście z punktu widzenia użytkownika, będzie odpadający z muru tynk lub łuszcząca się farba.Woda zatrzymana w betonowych porach zaczyna nieubłagalnie parować. Jeżeli na drodze stoi jej tynk lub farba spowoduje to, że odporność nawierzchni znacznie zmaleje, a wilgoć wydostanie się jednocześnie na zewnątrz.Może to nastąpić w krótszym lub dłuższym odstępie czasowym. Niemniej, nie warto ryzykować i lepiej będzie od razu zadbać o szybkie osuszanie ściany.

Pleśń, grzyby, nieprzyjemny zapach.

Następnym aspektem, nie tylko estetycznym, ale mającym  wpływ na nasze zdrowie, jest wpływ wilgoci na rozwój grzybów i pleśni. Woda stanowi tzw. pożywkę dla większości z nich, połączona z otaczającym ciepłym powietrzem w pomieszczeniach  staje się doskonałym środowiskiem dla pleśni, grzybów i bakterii. Zapobiegać ich rozwojowi można nie tylko poprzez utrzymywanie odpowiedniej czystości w pomieszczeniu, również musimy zapewnić suche ściany, posadzki i sufity aby było to efektywne.

Żywe niechciane organizmy.

Wilgoć w ciepłych  pomieszczeniach to idealne warunki bytowe dla niechcianych gości  np. rybiki cukrowe  jedna z odmian szczeciogonków .W bardzo wilgotnych pomieszczeniach  lubią zagnieździć się także inne uporczywe dla człowieka żywe organizmy. Jedną z najbardziej skutecznych metod, jest oczywiście dokładne osuszenie środowiska,w którym się zagnieździły.

 

 

 

 

 

Read more

Osuszanie Mieszkania z Wody

Osuszanie Mieszkania z Wody.

Jedna większa awaria instalacji wodnej,grzewczej czy kanalizacyjnej  a ściany zostaną bardzo mocno zawilgocone. Gorszy efekt to zawilgocenie wynikające z nieszczelności dachu. Osuszacze powietrza pozwolą pozbyć się wilgoci z powietrza i przyśpieszą wysychanie murów. Woda, która zalega w ścianie rozprzestrzenia poprzez jej porowatość. Jeśli wyciek nie zostanie usunięty  woda wciąż podciągana jest w górę. Mokre mury tracą właściwości i niszczeją. Woda w dużym stopniu niszczy izolacyjność termiczną przegrody budowlanej. Wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni, które źle wpływają na człowieka. Osuszanie powietrza niwelują w znaczny sposób  wilgotność ścian. Trzeba pamiętać, że czas potrzebny na osuszenie ścian wynosi od kilku do kilkunastu dni w zależności od powstałej szkody.

JAK ROZPOZNAĆ ZAWILGOCENIE MIESZKANIA ?

Przegrody budowlane  są bardzo chłonnym materiałem, zwłaszcza gdy zbudowany zostanie z materiałów porowatych takich jak  keramzyt czy gazobetonu bądź cegła dziurawka. Na zawilgoconych  ścianach widać mokre i ciemne plamy . Czasami zdarzają się pęknięcia tynku i łuszczenie farby. Powstają skupiska  pleśni, efektem jest nieprzyjemny zapach stęchlizny. Nasza firma zajmuje się profesjonalnym osuszaniem budynków, pomiarami wilgotności, osuszaniem warstw posadzki czy wypompowywanie wody.

OSUSZACZE POWIETRZA – jaki wybrać ?

 

Osuszacze kondensacyjne, zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych zapewnienia osuszanie powietrza lub materiałów budowlanych. Pobierane, wilgotne powietrze jest schładzane do uzyskania kondensacji wilgoci we wnętrzu urządzenia, czyli tam gdzie winno odbywać się osuszanie. Dużą zaletą tego efektu jest stopniowy spadek wilgotności przy niskim zużyciu energii. Mobilne osuszacze kondensacyjne są idealnie przystosowane do zmiennych warunków eksploatacji spotykanych w warsztacie, biurze, magazynie, laboratorium lub też zastosować prywatnych.

 

Osuszacze adsorbcyjne, są droższe i wydajniejsze od kondensacyjnych. Zasysają wilgotne powietrze i kierują je do miejsca, gdzie znajduje się tak zwany absorber. Jest to substancja odbierająca wodę z powietrza – przeważnie żel krzemianowy.

USŁUGA OSUSZANIA BUDYNKU

Usługę osuszania budynków możecie państwo zamówić poprzez formularz kontaktowy bądź bezpośrednio u naszego przedstawiciela.

Awaria? Chętnie udzielimy  pomocy gdy dom został zalany na przykład w wyniku powodzi, lub lokalnego podtopienia.

Zapraszamy!

Read more